Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
   

ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

 

Психопрофілактичний напрямок діяльності практичних психологів навчально-виховних закладів як пріоритетний вид діяльності фахівців психологічної служби

13.12.2018
12.12.2018 року відбулось засідання методичного об'єднання практичних психологів закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти

     На порядок денний були винесені питання:

1. «Виховання гендерної культури та гендерної рівності в системі освіти».

 2.«Про попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми». 

     Фахівці підготували теоретичне висвітлення питань та практичні вправи.Ґендер" є одним із наймолодших термінів у психології, педагогіці, соціології, суспільствознавстві тощо. Ґендер означає "соціальні стосунки між людьми різних статей",  "соціально організовані стосунки між людьми різних статей", "поділ ролей на чоловічі та жіночі". 

     Гендерна рівність – це не тільки рівність статей, а й рівність використання особистісного потенціалу кожної людини незалежно від статі. У сучасній соціально-педагогічній роботі відбувається пошук альтернативних методик, що забезпечували б адекватне привласнення гендерної культури особистості. 

     Жорстоке поводження з дітьми характеризується високою поширеністю, різноманітністю клінічних проявів, труднощами запобігання, виявлення, високою ймовірністю ускладнень і летальних результатів. Проблема насильства, жорсткого поводження і зневаги до потреб дітей є однією з найгостріших й актуальніших проблем сучасного світу. Це пов'язано з тим, що насильство відносно дітей або зневажання їхніми основними потребами спричиняють негативний вплив на розвиток, здоров'я і життя дитини, порушують його соціалізацію, породжують бездоглядність і правопорушення неповнолітніх.

     Питання, що розглядались надзвичайно складні. Працювали над розумінням питань, розкривали ознаки, причини, дієві способи вирішенняв межах повноважень. 

Лілія Паращук, практичний психолог 

районного методичного кабінету