День української писемності та мови
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Це свято було встановлене указом президента України в 1997 році і відзначається щороку.
Традиційно саме в День української писемності та мови в закладах освіти Добропільського району стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. У радіодиктанті взяли участь 534 учасника. Це учні 7-11 класів, вчителі, працівники шкіл та батьки.
З нагоди відзначення Дня української писемності та мови в закладах загальної середньої освіти району пройшли святкові заходи, спрямовані на вшанування рідної мови. Мовний вернісаж «Країна моєї мови», мовознавчий турнір «Від рідного слова сил набирайся, ніколи й ніде його не цурайся», літературно-музична композиція «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить»-Золотоколодязянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, флешмоб віршів та пісень про мову «Ну що, здавалося б, слова...», виховні години «Як намистинки, диво калинове – кохана мово»-Опорний заклад «Світлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів», мовознавчий інтелектуальний калейдоскоп «Велич рідної мови»-Нововодянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, мовний КВК «Подорож країною Мовознавією», мовний квест «Мова – ДНК нації»-Святогорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, мовознавчі турніри, вікторини, конкурси знавців української мови, виховні години «Гімн українській мові», «ЛюбітьУкраїну і мову її солов»їну»-Шилівська, Добропільська, Ганнівська, Криворізька ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Фойє шкіл прикрасили малюнки, стіннівки «Диво калинове, чари барвінкові», бібліотеки- книжкові виставки «Плекайте рідну мову», «Спочатку було слово…», «Ти наше диво калинове, кохана материнська мово». Розпочалися заходи тематичними лінійками.
Видатний знавець української мови Дмитро Павличко писав: «Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі… Українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов'янську родину і світову славу. Вона має все».
Марія Єжижанська, завідувач РМК