ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

 

Психологічний супровід Нової української школи

07.06.2018
06.06.2018 відбулось засідання МО практичних психологов освітніх закладів Добропільського району

      На порядок денний було винесені питання: 

     1.Психологічний супровід Нової української школи. 

     2.Арт-прйоми в роботі практичного психолога: 

- «Подорож з сюрпризами. Метафоричні асоціативні карти в роботі психолога» 

- Мотиваційні ігри з піском, пальчикові походи, півкульове малювання. 

     В Україні проголошено курс на компетентнісну освіту. Питання ефективної моделі реалізації компетентнісного навчання потребує свого практичного втілення. Одним з таких завдань є підвищення ефективності системи контролю та оцінювання учнів. 

    ФОРМУЮЧЕ ОЦІНЮВАННЯ - це оцінювання для підвищення ефективності навчання. 

     Мета - корегування діяльності вчителя та учнів в процесі навчання. 

     Задачі: 

- сприяння виникненню навчальної мотивації;

- індивідуалізація навчального процесу; 

- підвищення навчальної самостійності; 

Ключові слова: свобода і мотивація. 

     В ході роботи фахівці психологічної служби опрацювали важливий момент психологічного супроводу зміни з традиційного оцінювання (підсумкового оцінювання) на формуюче оцінювання в початковій ланці освіти. 

     Дитина не може самостійно заявити про свої проблеми. Вони мають опосередкований прояв — дитина відстає у розвитку, вередує чи поводиться агресивно тощо. Аби з’ясувати психологічні проблеми дитини, активність має проявити дорослий. Відшукати проблеми зростання дитини допомагають метафоричні асоціативні карти. Як саме їх слід застосовувати під час роботи з дітьми, який алгоритм роботи з МАК відпрацювали з фахівцями, відзначили важливі якості самого психолога в роботі з метафорою. 

     Навряд чи знайдеться багато людей, які в дитинстві не грали в пісочниці. Але, будуючи замки з піску, навряд чи хтось із дітей замислюється, що вони, таким чином, висловлюють свої почуття і ставлення до навколишнього світу. Сьогодні вченими розроблено цілий напрямок – пісочна терапія, яка допомагає не тільки дітям, а й дорослим. Ігри з піском розвивають дрібну моторику рук, творчий потенціал, просторове сприйняття і образно-логічне мислення. Також підкреслюється і глибший вплив пісочної терапії: гармонізація внутрішнього світу, засвоєння моральних норм та принципів добра і зла. На МО п/психологів познайомились з чудовим інструментом психолога - пісок, опрацювали ігри, вправи, спрямовані на мотивацію, означення власних кордонів, з допомогою піску формували вміння контактувати, взаємодіяти в партнерстві, висловлювати гнів, працювати з різними емоціями та почуттями. 

Лілія Паращук 

п/психолог РМК