День пам’яті і скорботи
Буяє травень. Та чорною відзнакою на календарі цього місяця щороку стає третя неділя. У цей день замовкають пісні, схиляються прапори, в церквах правлять поминальні служби.. Україна в жалобі. Цей День пам’яті і скорботи про жертви , які загинули або постраждали внаслідок політичних репресій комуністичного режиму. Як відомо, 2 червня 1937 року було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) «Про антирадянські елементи», яка поклала початок масових репресій. Вже до середини листопада 1938 року без суду винесено 681692 смертних вироків, які виконувались негайно. З метою належного вшанування пам’яті загиблих, привернення уваги до трагічних подій в історії України, нетерпимості до будь- яких проявів насильства, проти людяності, в Шилівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведені заходи, які сприяли відродженню національної пам’яті. За ініціативи активістів учнівського самоврядування діти упорядкували територію біля пам’ятного знаку жертв Голодомору.
Учителі української мови та літератури Кабаєва Л.І. та Блашнікова О.Ф. провели для старшокласників тематичний урок на тему: «Розстріляне відродження», на якому йшла мова про діячів драматургії, літератури, живопису, які збагатили українську спадщину найяскравішими здобутками і не визнавали низькопробної революційно – масової культури.
У шкільній бібліотеці до цієї тематики бібліотекарем Динник О.М. було організовано літературну викладку «Мільярди щасть – розвіяні у прах».
Тематичний урок з історії «Блаженні преслідування за правду, бо їх є Царство Небесне» учитель Лукашова В.Я. та учні 11 класу присвятили становищу Української православної церкви та її служителям , які пройшли свою Хресну дорогу , не зламавшись і щиро віруючи у воскресіння церкви та України. Майже всі вони загинули у тюрмах, таборах Сибіру. Лейтмотивом уроку стали слова митрополита Василя Липківського , розстріляного у листопаді 1939 року у віці 73 років: «Українська автокефальна православна церква виростає в міцну і для влади небезпечну гору,вона виховує народ в національній свідомості , особливо української. Як завжди об’єднав навколо себе небайдужих історичний гурток «Минуле». « На цьому дні відзнака чорна…» - тема чергового відкритого засідання гуртка, на які були запрошені і учні 7 – 11 класів, жителі села Шилівка, представники місцевого самоврядування . Учні розповіли присутнім про масові репресії в радянській Україні, про деформацію морально –етичних відносин і нагнітання атмосфери страху. Діти запропонували створити книгу спогадів очевидців тих жахливих часів.
Хвилину скорботи провела директорка школи Шевкун А.І. Учні вшанували пам’ять про загиблих та незаконно знищених кращих людей нашої України. Але життя іде. А травень буяє…
За інформацією Шилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів