ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

 

КІР: симптоми і профілактика.

16.01.2018
Курсы цивільного захисту м.Краматорська інформують та попереджають щодо профілактики інфекційного захворювання корі

У В А Г А, В С І М!

     Курсы цивільного захисту м.Краматорська

І Н Ф О Р М У ЮТЬ, П О П Е Р Е Д Ж АЮТ

КІР: симптоми і профілактика. 

Кір у дітей - гостре інфекційне захворювання, що супроводжується підвищенням температури тіла, проявами інтоксикації, запаленням верхніх дихальних шляхів і слизових оболонок очей, висипом на шкірі.  

    Симптоми Корі у дітей:

Хвороба починається з підвищеної температури - до 38,5-39 ˚С. Виявляється катар верхніх дихальних шляхів дитини і кон'юнктивіт. Симптоми, пов'язані з верхніми дихальними органами, стають все більш явними. Виділення з носа спочатку мають слизовий характер, далі стають слизисто-гнойнимі. Начало хвороби часто знаменується розрідженим стільцем і болями живота. Плями виникають за 1-3 дні до початку висипань на шкірі. Це допомагає діагностувати кір до того, як з'явився висип, відрізнити катаральні явища в продромном періоді від катару верхніх дихальних шляхів, який виникає під впливом інших вірусів. Висип на другу добу покривається торс і верх рук, а на третій день висипом покриті руки і ноги практично на 100%.

Діагностика Корі у дітей:

Діагностика кору - процес не складний. Від інших хвороб її відрізняє гострий початок, що посилюються поступово катаральні явища, поява плям, кон'юнктивіт, етапність висипання плямисто-папульозний висипки при незмінному тлі шкіри. Кір у дитини до 1 року проявляється тими ж симптомами, що й у дітей більш старшого віку . 

Лікування Корі у дітей:

Лікування кору у дітей проходить в домашніх умовах в більшості випадків. Якщо захворювання проходить важко - хворого госпіталізують. Обов'язкова госпіталізація використовується для дітей до 1 року та дітей із закритих дитячих закладів. Необхідно створити хороші санітарно-гігієнічні умови для хворого на кір дитину, забезпечити правильний догляд. Очі потрібно кілька разів на день промивати теплою кип'яченою водою або 2% розчином бікарбонату натрію. Коли гній і гнійні кірки видалені з очей промиванням, 3-4 рази на день закапують розчин ретинолу ацетату в маслі по 1 - 2 краплі. Таким чином склера зберігається від висихання, попереджається розвиток кератиту. Якщо губи сохнуть і тріскаються, їх змащують борним вазеліном або жиром. Прочищати ніс рекомендується ватними тампонами, змочивши їх вазеліновим маслом. Якщо в носі утворюються корки, потрібно капати вазелінове масло по 1-2 краплі три або чотири рази на день. Гігієнічний догляд за порожниною рота і попередження стоматиту забезпечує полоскання рота кип'яченою водою (для більш старших дітей) або пиття води після закінчення прийому їжі

Профілактика Корі у дітей:

Хворих на кір дітей ізолюють мінімум на 4 дні з моменту висипань. Якщо хвороба ускладнена пневмонією, ізоляцію продовжують, вона триває мінімум 10 днів. Перші 7 днів від початку контакту дитина може відвідувати дитячий заклад, оскільки інкубаційний період при кору не буває коротше 7 днів. Дітей, що перехворіли на кір, а також щеплених живою коровою вакциною і дорослих не роз'єднують. Тривалість імунітету, набутого в результаті активної імунізації, поки не встановлена (термін спостереження до 20 років). Протипоказань до щеплення проти кору немає.

До яких лікарів слід звертатися якщо у Вас Кір у дітей: 

Педіатр, інфекціоніст.