Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
   

ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

 

День святого Володимира Великого

28.07.2015
28 липня – День святого Рівноапостольного князя Володимира Великого

28 липня – День святого Рівноапостольного князя Володимира Великого – Хрестителя Київської Русі. День Хрещення Київської Русі.

         Діяльність князя Київського Володимира Великого призвела до «європеїзації» Київської Русі – держава посіла чільне місце нарівні з сусідами та долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Започатковано зовнішньополітичні відносини із сусідніми державами: Польщею, Угорщиною, Чехією та Візантією.

         Одним із головних елементів спадку князя Київського Володимира Великого є перетворення ранньої Русі на повноцінну державу, у якій, зокрема, було розпочато карбування власної монети – «златників» і «срібників» - як платіжного засобу та для політичного «маркування» оподаткованої території.

         На цих монетах було викарбуване зображення княжого родового знаку – «тризубу» Володимира, - що сьогодні і є Гербом України. Крім монет, знак тризуба міститься на цеглі Десятинної церкви в Києві, на плитках Успенської церкви у Володимирі-Волинському, на цеглі й каменях інших церков, замків, палаців, на посуді, зброї, медальйонах, печатках, рукописах, знайдених на території сучасної України.

         З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, свого роду оберіг. Потягом століть тризуб був поширеним у всіх князівствах Київської Русі; за тривалий час він зазнав певних змін, але все-таки зберіг у своєму зображенні первісну основу.

         Сучасний Герб України символізує спорідненість поколінь, мир і творчу працю, розвиток геральдичних традицій українського народу. У наш час тризуб став символом відродження України та її традицій, продовженням славних сторінок вітчизняної історії.

         У 1991 році Верховна Рада України своєю постановою від 19 лютого 1992 року затвердила Державний Герб України. За традицією княжих часів зображення Тризуба-герба було нанесено і на монети нашої Держави. Золотий тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань ХХ століття – став офіційною емблемою нашої незалежної держави.

         За Конституцією України, прийнятою 28 червня 1996 року, знак Княжої Держави Володимира Великого прийнятий як малий Державний Герб України.

         Тяглість державотворчих процесів на території України від часів Київської Русі – важливе підґрунтя існування нинішньої незалежної Української держави. Європейський вибір, що його зробив Володимир -  Великий князь Київський (980-1015), правитель і хреститель Київської Русі, канонізований Православною і Католицькою церквами як Рівноапостольний святий, - величезною мірою визначив майбутню долю всієї східної Європи і України зокрема