Байдужості – НІ! Та нечулості – НІ!
Досвід роботи з цього питання презентувала практичний психолог Добропільської ЗОШ І-ІІІст. Колмичек Вікторія Олександрівна. Учасниками заходу стали практичні психологи шкіл району, вчителі початкових класів шкіл району, представники соціальних служб для молоді, адміністсрація закладу, учні 9 класу. Всі стали активними співучасниками тренінгового заняття «Байдужості – НІ! Та нечулості – НІ!».
Основною метою заходу було поінформування про проблему, яку хвилює людство – ВІЛ/ СНІД, толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, та вироблення навичок відповідального ставлення до свого життя.
Учні виконували вправи, висловлювались, робили висновки, створювали колажі, розв’язували складні життєві уявні ситуації, фантазували про свій всесвіт, визначали своє місце в ньому, свої уподобання, пріоритети та цінності.
Кількість хворих на СНІД збільшилась за останні роки в 8 разів. Однією із зловісних ознак СНІДу є “вимивання” із суспільно корисного життя молодого, здорового прошарку населення. Хвороба вражає молодь у найбільш активному репродуктивному та працездатному віці.
Не менш вражаючим є факт, що офіційна кількість випадків ВІЛ\СНІД - тільки вершина айсбергу, що складає близько 10% фактичного числа. Тому наздвичайно важливим є інформованість з цього питання, вчасна профілактика, особливо з “групами ризику”.
ВІЛ - інфіковані та хворі на СНІД потерпають ще й від зневажливого ставлення суспільства. Цю проблему можна вирішити тільки комплексно, приймаючи до уваги не лише медичні, а й соціальні, психологічні та правові аспекти. Це підтверджує і досвід нашої роботи.
Паращук Л.М.