ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

 

Нарада директорів

23.12.2013
20.12.2013 року у відділі освіти відбулась нарада директорів шкіл

 20 грудня 2013  року в актовому залі відділу освіти під головуванням начальника відділу освіти Гапич Л.М. відбулася нарада директорів шкіл.   

         На порядок денний були винесені актуальні питання з організації навчально-виховного процесу, питань якості освіти, організації харчування дітей, проведення новорічних та різдвяних свят, профілактичні питання.

З питання «Про стан виконання навчальних програм  у  2013-2014 навчальному році» заслухали директорів шкіл, «Про результати моніторингового дослідження в 5-х, 10-х класах» слухали завідуючу районним методичним кабінетом Єжижанську М.З..

В рамках питання «Створення безпечного середовища в освітньому закладі» практичний психолог РМК відділу освіти Паращук Л.М. виступила з просвітницькою інформацією з  декількох питань.

В теперішній час надзвичайно гостро стоїть питання жорстокого поводження батьків та інших дорослих  з дітьми, їх вербальна агресія, сексуальне, емоційне або фізичне насилля над неповнолітніми. Захист дітей та підлітків від жорстокості, попередження злочинів проти них є надзвичайно важливою, соціальнозначущою та актуальною задачею, рішення якої має міждисциплінарний характер.

Вирішення проблеми насилля над неповнолітніми можна тільки при сумісній роботі педагогів, батьків та усіх дорослих, які так чи інакше причетні до дітей. Метою роботи з нівелювання насилля є не заміна або усунення батьків, які не в змозі нести відповідальність за виховання дітей, а допомога сім’ї у відновленні та формуванні умінь до названої діяльності.

Розкриваючі важливі аспекти проблеми насилля в сім’ї, практичний психолог РМК відділу освіти Паращук Л.М. виступила з питанням «Насилля по відношенню до дітей: види, форми, наслідки, запобігання, профілактика».

Сучасний світ динамічний, швидкий, нестабільний та разом з цим досить озлоблений.

Суспільство постійно диктує ціннісні орієнтири, якісні характеристики, якими повинен бути наділений представник соціуму. Соціальна реальність, що так швидко розвивається, примушує людину бути енергійним, мобільним, цілеспрямованим та наполегливим. Ці якості можуть зробити людину жорстким та агресивним. Ця проблема носить глобальний характер та активно обговорюється у світовій пресі, на інтернет форумах, телевізійних передачах, де підкреслюється, що агресивність та жорстокість молодшає.

Насилля багатолике й може проявлятись в самих різноманітних формах: від прізвиська, зневажливого погляду до вбивства. Поведінкові реакції на цю багатоликість знаходяться в широкому діапазоні, від відповідної жорстокості до суїцидальних спроб. Почуття образи, відкинутості, безпорадності змушуть дітей вдаваться до крайніх способів. Вони намагаються довести свою правоту, діють у знак протесту.

Одним із шляхів подоланя дитячої, шкільної агресивності, суїцидальних тенденцій серед дітей та підлітків є створення безпечного освітнього середовища, про що розповіла п/психолог.

Для ефективного здійснення навчально-виховного процесу в сучасній школі вимагається не тільки знати теоретичні основи формування особистості, розвитку колективу, закономірності функціонування пізнавальних процесів, але й виявити умови й специфіку цих процесів відповідно до умов конкретного навчального закладу, конкретного класного колективу й особистості конкретної дитини. Допомогти вирішити ці задачі повинна й може шкільна психологічна служба. З питання «Про роль , місце та основні функції практичного психолога в організації навчально-виховного процесу» виступила  Паращук Л.М. – п/психолог РМК.

За підсумками роботи були прийняті відповідні рішення, що сприятиме набуттю молодим поколінням соціального досвіду, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури