ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

 
Українське ділове мовлення. Календар свят


Вшанування пам’яті Великого Кобзаря

18.03.2019
З метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини з 06.03 по 15.03.2019 року в освітніх закладах Добропільського району проведено Шевченківські дні.

      Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. В нашій літературі є імена, що не потребують пишних шат красномовності, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка. Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. 

      ТАРАС ШЕВЧЕНКО… Він є для нас і Батьком Тарасом, натхненним голосом цілого народу, і будителем нації. Тарас Шевченко довів, що ту силу, яка звучить у його словах, неможливо знищити, вона вічна. 

      Шевченківські дні в закладах освіти розпочалися урочистими лінійками. В бібліотеках оформлені виставки видань «Кобзаря», репродукцій художніх творів Т.Шевченка, матеріалів, пов’язаних із життям та творчістю Великого Кобзаря. Усні журнали «Велич Кобзаря», «Великий Кобзар» проведені в Шилівській, Святогорівській, Ганнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, віртуальні подорожі по Шевченківських місцях (Шилівська, Добропільська , Криворізька ЗОШ І-ІІІ ступенів), конкурси читців «Шевченкове слово», літературний вернісаж «Я люблю свою Україну» (Нововодянська ЗОШ І-ІІ ступенів, Криворізька, Золотоколодязянська ЗОШ І-ІІІ ступенів), інтегровані уроки з літератури, мистецтва, історії про життєвий та творчий шлях Шевченка, круглі столи «У поколіннях відзовуся», «Незвіданий Тарас Шевченко» (Криворізька, Святогорівська, Світлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів)… 

      Проведені заходи показали високу результативність співпраці педагогів,учнів, батьків.

Завідувач районного методичного кабінету Єжижанська М.З.