ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

 

ПМПК

 

 

 

 

 

Діяльність ПМПК спрямована:

​ виявлення, облік, діагностичне обстеження дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, віком до 18 років;

 направлення їх до спеціальних дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів;

 надання індивідуальної корекційної допомоги та добір відповідних програм навчання цієї категорій дітей;

​ консультування батьків( осіб, які їх замінюють), педагогів, медичних працівників з питань навчання, виховання, соціальної адаптації та інтеграції у суспільне життя дітей з відхиленнями в психофізичному розвитку;

 просвітницьку діяльність серед населення. 

 

 

              

    ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЩО ВИХОВУЮТЬ  ДИТИНУ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ
Дитині  із особливими потребами необхідна  постійна батьківська підтримка. Підпорядкувати таку дитину загальноприйнятим правилам поведінки в суспільстві неможливо, тому треба навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею

 

Пам’ятайте, що дитина не винна в тому, що вона особлива. Особливості такої поведінки в кожному конкретному випадку зумовлені певними причинами: проблемами під час вагітності матері, ускладненням під час пологів, психосоціальними причинами ( стиль виховання в сім’ї ).
Усвідомте, що виховання та навчання дитини з особливими потребами – це довготривалий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння, знання.
Навчиться давати інструкції: вони повинні бути короткими, не більше 3-4 слів. В іншому разі дитина просто не зрозуміє і не почує Вас.
У взаєминах з дитиною не допускайте «вседозволеності», інакше дитина буде маніпулювати Вами. Чітко визначіть і обговоріть з дитиною, що можна, а що не можна робити вдома, в дошкільному закладі чи загальноосвітньому закладі.
Не забувайте хвалити дитину за її успіхи і досягнення, навіть за незначні.
У повсякденному спілкуванні з дитиною із особливими потребами уникайте різних заперечень, тому що такі діти є імпульсивними і відразу ж відреагують на заборону агресією. В цьому випадку говорити з дитиною треба спокійно і стримано.
Разом з дитиною визначте систему заохочень і покарань за хорошу і погану поведінку, систему правил поведінки. Просіть дитину вголос промовляти ці правила.
Старанно, своєчасно виконуйте побажання і завдання педагогів. Не нехтуйте порадами педагогів щодо необхідності консультування та лікування у лікарів-фахівців
Намагайтеся щоденно закріпляти завдання, по можливості , в ігровій формі. Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.
Якщо дитина втомилась, дайте їй невеликий відпочинок або займіть її іншою діяльністю.
Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.
Любіть свою дитину будь-якою!